Дневен хороскоп за четврток, 09.08.2018:Поволен ден за разговори, склучување договори за работа, идејно планирање, реорганизација, преговори, накусо за се

Сонцето во коњукција со Меркур овој четвртокот е еден облик на кулминација со што завршува еден, и почнува новиот циклус …Поволен ден за разговори, склучување договори за работа, идејно планирање,
реорганизација, преговори, накусо за се што е дијалогот од пресудно значење.Многу пораки, телефонирање, средби очи во очи, сè со цел на задоволување и за себе и за другите, особено за оние кои претставуваат
светлината во вашиот живот, вашето Сонце. Сепак, Меркур е ретрограден, и тоа може малку да ги комплицира работите …
Ви посакуваме секое добро.

Овен
Понекогаш, како немате доволно трпение или ви недостига дипломатски нота во деловниот дијалог. Инсистирањето на лични цели може да поремети договор за соработка.
Во љубовта не можете секогаш да добивате сè што сакате. Прифатете ја идејата на партнерот или средба со интересна личност.Не е се’ онака како што ви се чини.
Контролирајте го притисокот.

Бик
Не го криете своето оптимистичко расположение и делувате самоуверено пред лицето кое ги тестира вашите професионални вештини. Се грижите за да се претставите како личност од доверба.
Ограничете ги вашите емотивни желби или очекувања на разумна мера.Понекогаш имате премногу перфекционистички барања, без оглед што ви е тешко тоа да го прифатите како вистина.
Добро се чувствувате.

Близнаци
Во средбата со соработници, подобро е да се испочитува листата на приоритети, наместо да ризикувате со работи што не ги знаете доволно. Мора да имате јасна идејата за вистински вредности.
Средбата со една личност изгледа малку заморна или не одговара на вашите очекувања. Намерно барате различни изговори во обид да избегнете нечие друштво.
Земајте витамини.

Рак
Ви пречи начинот на кој некој ги претставува вашите идеи или досегашниот успех. Главно, нема причина да се премолчува вашето незадоволство пред соработници.
Прифати нечиј повик или поттик кој во вас покренува блиска личност. Чувствувате дека ве преплвува нов емотивен занес и желба да уживате во вашиот интимен.
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Лицата родени во овој знак најтешко велат „Те сакам“

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …