Дневен хороскоп за среда, 08.08.2018:Со денешниот аспект доаѓа и зголемена доза на самодоверба, оптимизам,среќа и успех! Едноставно, денес ќе бидете кројач на вашата среќа!

Венера е во тригон со Марс, денес ни’ донесува многу љубовен ентузијазам,страстни мисли и чувства, ден кога депресијата и стравот ќе бидат притиснати во средината на еден бран на љубов. Со овој аспект доаѓа и зголемена доза на самодоверба, оптимизам, среќа и успех! Едноставно, денес ќе бидете кројач на вашата среќа!
Сепак, денес има една помалку светла точка, Марс, кој е ретрограден, и кој го повлекува минатото што го оставивте зад себе, а кое денес бара некои одговори, и тие треба да бидат завршени,да се заклучо или заклучување. Тригонот кој сега е активен ќе ви даде можност се направи сè полесно и пријатно за сите инволвирани страни.
Ви посакуваме убав ден.

Овен
Работете вешто во деловните преговори, но вашите соработници не се наивни. Немојте да ги потценувате способностите на некого или да ги преценувате вашите.
Нема причина да ги потисните вашите емотивни желби од некој кој добро ја знае вашата духовитост или карактер. Опуштете се.
Пожелно е да се рекреирате.

Бик
Информациите што некој ви ги кажува имаат корисно значење. Обрнете внимание на различни детали во деловните преговори и на скриените пораки.
Сочувајте го оптимизмот и довербата во вашиот партнер. Некој ќе ве израдува во голем стил и на исклучителен начин достоен за почит.
Проблеми со врењето.

Близнаци
Заклучувате дека средбата со една личност не носи многу олеснување или одговори на важни прашања. Избегнувајте полемики и испочитувајте ги службените прописи.
Во добро друштво или со емоционална блискост, сè изгледа многу полесно и поубаво. Сметајте на поддршката на вашето семејство.
Склоност кон алергиски реакции.

Рак
Поттикнете се со креативна љубопитност и упорност, но само до онаа граница која нема да претставува проблем да ги остварите вашите бизнис намери.
Избегнувајте провокативно однесување и импулсивна реакција во друштво на блиско лице. Одберете друштво за вашата омилена забавна.
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Лицата родени во овој знак најтешко велат „Те сакам“

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …