(ФОТО) Серена Вилијамс: „Чувствувам дека не сум добра мајка“

Еден од најдобрите тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс, рече дека се повлекла од Купот на Роџерс, бидејќи не се чувствувала како добра мајка.
Американката се откажа од турнирот во Канада поради „лични причини”, а сега е откриено и која од нив.

“Минатата недела не ми беше лесно, се соочив со приватни проблеми и не бев среќен, најмногу чувствував дека не сум добра мајка. Прочитав неколку статии кои велат дека постпородилната депресија може да трае до три години ако не се занимавате со овој проблем. Зборував за сè со мајка ми, сестрите и пријатели и сфатив дека сè што чувствувам е нормално. Повеќето мајки се соочуваат со истите проблеми. Значи, ако имате лош ден или една недела, тоа е во ред, ги имам и јас”, изјавила 23. кратната Грен слем шампионка.

Seeing us off. Flying baby style! @olympiaohanian

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on

Серена стана мајка во септември минатата година, а оваа сезона се врати на теренот. Неодамна играше во финалето на Вимблдон, но минатата недела го доживеа најлошиот пораз во кариерата, бидејќи против Британката Џоана Конте освои само еден гем.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Мајка за синот изградила мостови до училиште

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154.000 американски …