Дневен хороскоп за вторник, 07.08.2018:Енергијата кој го карактеризира овој ден мора да биде усмерена кон нешто што донесува корист или ќе се распрсне насекаде и ќе ве…

Каков ден е пред нас! Да тргнеме по ред…Сонцето е во квадрат со Јупитер, многу редок аспект, а незгодниот квадрат укажува на големи можности за претерување, површност, преценување, очекување повеќе
отколку што се заслужува. Енергијата кој го карактеризира овој ден мора да биде усмерена кон нешто што донесува корист или ќе се распрсне насекаде и ќе ве вплетка во невољи со околината.
Можни се проблеми со законот, матни работи, моралот…Изразен хедонизам и претерување во опивање и јадење…
Денес и Венера влегува во Терезија и тука ќе и биде пријатно наредните мсец дена. Сите Терезии ќе уживаат, а нешто помалку Јарците и Раковите. Денес е денот кога Уран тргнува во својот ретрограден од по што е специфичен и најмалку обичен, тоа е по тоа што овој Уран со својата ретроградност не враќа назад целено на точки кои ни закочиле некои работи во животот, нешто за што треба во да ја откриеме причината –
зошто некои промени на одредени полиња во животот никако не ни се случуваат, дали е тоа некој или нешто?
Овој циклус ќе потрае се’ до почетокот на јануари. Имате доволно време да направите детални анализи и самопреиспитување и да покренете некои од тркалата на судбината.
Секое добро.

Овен
Не сте во најдобро расположение и обврските ќе ги одложите за наредниот ден. Обидете да се концентрирате и внимавајте да не направите грешка.
Страсната врска во која сте запаѓа во сериозна криза. Немојте одоговорноста да ја префрлувате само на партнерот.
Сллоност кон вирусите.

Бик
Доколку соработувате со личност во знакот на Лавот, слободно препуштете му ја цела одговорност.Можни се неочекувани трошоци.
Денес не сте во расположение за љубовни разговори и вечерта поминете ја со пријатели. Промената ќе ви годи.
Можни се алергии.

Близнаци
Позитивен став ќе ви помогне да ги надминете сериозните пречки. Бидете упорни и успехот е загарантиран.
Партнерот со кого сте во кавга ќе најде начин да стапи во контакт со вас.Заборавете на гордоста и дадете му шанса.
Одржувајте ја кондицијата.

Рак
Избегнувајте големи инвестиции, бидејќи може да се случи да занемарите некоја ситуација. Неповолен ден за оние кои се ангажирани во приватниот бизнис.
Денес ќе се убедите дека животот е полн со изненадувања. Ќе ве заведе личноста за која и не сонувате дека има такви намери.
Променливо расположение.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Лицата родени во овој знак најтешко велат „Те сакам“

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …