Дневен хороскоп за понеделник, 06.08.2018:И’ вашиот партнер ќе биде подготвен да ви помогне што и да ви треба,а вие гледајте тоа да биде некаква романтична помош

Уште еден понеделник, уште еден почеток на неделата, е пред нас. Овој пат, малку побавен од вообичаеното,таман да ви дозволи полека да се вратите во нормала после добар викенд, и полека да почнете да се прилагодувате на вашите секојдневни обврски, работа, активности кои се пред нас.
Мирниот ден дефинитивно, можеби дури и премногу мирен, па гледајте да го забрзате и искористете максимумот за да бидете сигурни дека сите обврски што сте ги планирале за денес, но и во наредните денови. Одличен ден за некои неформални разговори, можете да се консултирате околу сите прашања или дилеми што ги имате, ако ви треба помош, побрајте ја денес, сите ќе бидат подготвени да помогнат.
И’ вашиот партнер ќе биде подготвен да ви помогне што и да ви треба,а вие гледајте тоа да биде некаква романтична помош, иако викендот помина, иако е надвор многу топло, опуштете се и релаксирајте или
доведете ја температурата до точка на вриење со саканата личност.
Ви посакуваме преубав ден.

Овен
Ве очекуваат различни компликации, но тоа не треба да влијае на вашето расположение и на професионалната концентрација. Оставете ги напорните преговорите или обврските кои ве прават премногу уморни.
Чувајте ја позитивната ориентација и убави мисли за лицето кое искрено ве поддржува. Важно е да чувствувате задоволство и емоционално прифаќање во нечие општество.
Можна главоболка.

Бик
Ако некој ве убедува на бизнис предизвик или заедничка авантура, добро размислете за можните последици. Некој може да ги рзоткрие вашите тајни планови и затоа немојте да бидете наивни или избрзани.
Во вашите љубовни очекувања, одите еден чекор понапред од вашиот партнер. Вашата нестрпеливост изгледа збунувачка за саканото лице.
Добро се чувствувате.

Близнаци
Обрнете внимание на различни информации за бизнис сцената за да остварите проширен успех или парична добивка. Немојте да бидете премногу ситничави и премногу да барате од блиските соработници.
Уживајте во разновидните и убави работи што го збогатуваат вашето животно искуство. Покажете великодушност кон вашето семејство и блиска личност.
Хронични тегоби.

Рак
Не ви се допаѓа нечија улога или однесување во деловните преговори.Сепак, не дозволувајте некој од вашите соработници да ве поттикнува да бидете со ниски страст или желба за конкурентна улога. Бидете мудри и воздржани.
Постојат одредени ситуации кои треба да се избегнуваат, бидејќи емоционално ривалството секогаш остава и различни последици.
Важно е да се опуштите.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Лицата родени во овој знак најтешко велат „Те сакам“

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …