(ФОТО) Ефектна диета: До 5. килограми помалку за 7. дена

Доколку ви се наближува терминот за годишен одмор а мака мачите со неколку килограми отповеќе тогаш ова е идеалната диета за вас.Доколку стриктно се придржувате до наведените упатства за 7. дена ќе бидете полесни помеѓу 4. и 5. килограми. Но, најважно е потоа да не се опуштите бидејќи овие брзо изгубени килограми бргу и’ се враќаат.
Ефектно диета
1. ден:

1 јаболка, 1 кришка интегрален леб со 1 лажичка мед
2 тврдо варени јајца, 1 домат, краставица
2 тврдо варени јајца, домат
2. ден:
1 јаболка, 1 кришка интегрален леб со 1 лажичка мед
2 чаши јогурт
2 чаши јогурт
3. ден:
1 јаболка
4 чаши млеко – цел ден
малку варена пченица или 3 лажици корнфлекс
4 ден:
јаболка
2 варени пилешки кремвишли – малку свеж зеленчук
2 варени пилешки кремвишли – свеж зеленчук
5. ден
1 јаболка
4 варени компири
салата без зејтин
6. ден:
1 јаболка
50 г варен ориз со малку моркови и магдонос
салата од варено цвекло со морков и магдонос
7 ден:
2 варени компири
2 јаболки
2 портокали
(можете да јадете сезонско овошје)
Во текот на диетата дозволено е да пиете кафе и чај со засладувач, лимонада и што повеќе вода – најмалку 3. литри.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …