Дневен хороскоп за недела, 05.08.2018:Потрудете се вториот дел од денот да го минете со луѓе кои се важни за вас и кои ви прават насмевка на лицето

Помина првата недела во август, се надеваме дека сте задоволни како започна месецот, а ние сме сигурни дека пред нас е само подобар период,полоши, барем вака долги не би требало да има.
Денот што е пред нас, освен она што треба добро да се одморите и да се релаксирате, испразнете ја главата од сите мрачни мисли, може да донесе некои помалку конфликтни ситуации, а денес чувајте се од тешките
проблеми, најдобро е да ги заобиколите.
Неделата е ден само за одмор, така што сите потешки теми оставете ги за некое друго време, чувајте се од некои недовршени тема, проблеми што ги имате, не отворајте ја денес кутија на Пандора, туку оставете ги внатре, нека стојат уште некое време.
Потрудете се вториот дел од денот да го минете со луѓе кои се важни за вас,и чие присуство ви дава насмевка на лицето, тоа е она што ви е и тоа колку потребно.
Ви посакуваме мирна недела.

Овен
Не дозволувајте некој во вас да ја разгори натпреварувачката страст или желба за натпреварување. Размислете внимателно дали предноста е на ваша страна.
Се обидувате пред саканото лице да делувате мистериозно, но не успевате да го скрие вашето вистинско расположение или емоциите кои ги потиснувате во себе. Потребно ви е нечие разбирање.
Зголемена напнатост.

Бик
Проверувате дали некој си игра со вашата доверба или станува збор за заедничко деловно недоразбирање. Нема потреба да се жалите за пропуштената прилика.
Работите кои според вашето мислење изгледаат интересно и привлечно,партнерот ги гледа со одреден степен на недоверба и има поинакви ставови.
Повеќе одморајте.

Близнаци
Исполнети сте со оптимистички дух и креативна енергија и затоа во на различни прашања одговорете самоуверено и духовно.Поласкани сте со некои комплименти.
Партнерот со нетрпение очекува да му го посветите своето внимание.Слободно уживајте во вообичаените моменти на нежност и фантазија.Добро се чувствувате.

Рак
Претерувате со различните барања што ги поставувате пред своите соработници. Ве очекуваат негативни коментари или неодобрување од некого. Не треба да влегувате во конфликти.
Недоразбирањата што ве придружуваат во љубовниот живот не се незначајни, но не се ниту тема која треба постојано да се повторува. Не дозволувајте новите недоразбирања да кулминираат.
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Видео од кражба кое никого не остава рамнодушен: ВАКА разбојникот се однесувал кон уплашената баба!

Видео за кражба во Бразил, кое никого не остава рамнодушен… Видеото, со скоро три милиони …