(ВИДЕО) Можете ли да замислите како се вози по овие патишта во Кина?

Со оглед на населеноста на Кина нормално е да се прават специјални патишта, „јазли“ кои го распоредуваат сообраќајот за да рамномерно се усмери во повеќе правци…
На видеото е прикажано една од најкомплексните „интерразмени“ на сообраќај во Кина. Поточно во Гијунг, главен град на провинцијата Гизхоу во југоисточна Кина.


One of China's most complex interchanges… It's called Qianchun Interchange (黔春立交) and located in Guiyang, the capital city of Guizhou Province in Southwest China.Follow me for more updates/fun videos about current China.


Gepostet von Civil Engineering Discoveries am Sonntag, 8. Juli 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …