(ФОТО) Згодниот дечко на Бритни Спирс некогаш имал 130. килограми и изгледал вака…

Сем сега е тренер за фитнес, а пред неколку години се борел со многу килограми, бидејќи сакал слатки и брза храна.
Сем Ашгари, дечкото на пејачката Бритни Спирс е исто така познат тренер за фитнес кој, на профилот на Инстаграм, редовно објавува фотографии од салата и се фали со своето мускулесто тело.


Сепак, не секогаш Сем имал такво совршено обликувано тело, и тој го признал тоа самостојно, објавувајќи слика од времето кога имал 130. килограми. Тој сакал промена и одлучил да се справи со вишокот килограми и почна да се вежба.


„Одлучив да дадам се од себе и да ги променам работите“, напишал Сем.
Во едно интервју, тој рекол дека на 19.годишна возраст, кога имал 130.килограми, сфатил дека навиките во исхраната биле страшни.

„Јадев само слатки и јаглени хидрати и брза храна. Паднав во депресија и бев разочаран со себе, и решив да преземам нешто и да ги поправам работите”, рекол Сем.

За само половина година тој дошол до посакуваните резултати и загубил 45. килограми и почнал да се занимава со моделинг, и благодарение на новата линија и работа, добил работа во видео спотот на неговата сегашна девојка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Андреа се надева дека ќе ја претставува нашата земја на Евровизија со Circles

Circles се вика песната на Андреа која влезе во најтесниот круг од 6. песни за …