Дневен хороскоп за сабота (14.07.2018):Одличен ден за приземјување, заклучоци, состаноци со луѓе кои ќе ве заинтригираат со својата мудрост, но и за љубовните врски…

Овој викенд започнува Венера во Девица во тригон со Сатурн во Јарец.Венера и Сатурн обединети во единствен тригон донесуваат сериозна доза на мир,трудољубивост, реален пристап кон нештата, материјални, емоционални …
Одличен ден за приземјување, заклучоци, состаноци со луѓе кои ќе ве заинтригираат со својата мудрост. Одличен ден за љубовните врски. Без слаткоречивост, виткање, занесеност, денес вие или вашиот партнер ќе бидете на висина на задачата.Конкретни, решителни и многу заводливи.
Ви посакуваме убав ден.

Овен
Поради ставовите кои се докажаа како исправни, колегите, исто така, ве ценат и се чувствувате како важен и потврден дел од колективното. На повидок се признанија и пофалби.
Поради настани на работното место, малку го занемарувате вашиот партнер
на што тој ќе го ви го сврти вниманието. Денес, 101% препуштете се на вашиот партнер.
Можна температура.

Бик
Денес, деловната задача е доста обемна, па побарајте помош од колегите правилно распоредувајќи дел по дел. Вашите колеги се подготвени да ви помогнат.
Под влијание на Месечината денес барате емотивно внимание. Сепак,непроислен флерт може да има непријатен резултат. Подобро чувајте ја вашата приватност.
Хронични тешкотии.

Близнаци
Вие не треба толку многу да го потенцирате вашето видување на моменталната состојба. За вашето залагање не треба да дискутираат колегите кои не се целосно упатени во вашата работа.
Уживате во моментите на внимание со вашиот партнер. Ви се допаѓа личноста од непосредна Близина, но тоа не би требало да било важно за вас, нели?
Чувајте се од повреди.

Рак
Вашите колеги не ги одобруваат вашите идеи. Затоа избегнувајте да се занимавате со бизнис со неизвесен исход и мешање во одлуките во кои фактори не сте упатени колку што е потребно.
Шестото сетило ви кажува дека лицето кое ви се додворува не ја кажува вистината и го крие своето вистинско лице. Вие сте исплашени поради нејасните постапки на некоја личност.
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 19.02.2019: Влегуваме во период на емоции, силни мечтаења, романтика и креативност, период во текот на кој над се добро ќе се чувствуваме, дружиме и простуваме некои работи од минатото

Веќе околу полноќ Сонцето влегло во знакот на Риби.Драги Риби среќен ви роденден! Влегуваме во …