(ВИДЕО+ФОТО) Џорџ и Амал Клуни си заминале дома: Повредите на глумецот многу посериозни!

По сообраќајната несреќа кога со мотор удрил во возило, 57. годишниот актер, иако е пуштен од болница тешко се движи.
Фотографиите како од голф количка се префрлува во приватниот авион кој ги однесе дома во Лондон покажуваат дека Џорџ Клуни има сериозни тешкотии со движењето и не може сам да оди.
Славната двојка патуваше заедно со близначињата Ела и Александар.
Џорџ пред два дена со мопед се судри со автомобил, но за среќа, не се здоби со посериозни повреди. Сепак има повреди на карлицата и коленото што придонесува за тешкотии со движењето.

„Се опоравува дома, во друштво на семејството и добар е“ рекол гласноговорникот на Клуни.
Иако глумецот немал никкви скршеници, ќе треба да оди на физикална терапија за коленото.
Глумецот со сопругата, адвокатката Амал (40) и едногодишните близнаци Алексадер и Ела бил на Сардинија каде го завршувал снимањето на серијата „Цатсх 22“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Идеи за уредување: Како малиот стан да изгледа пространо!

Дизајнерката за уредување на ентериери Челзи Браун живее во стан од 48. квадратни метри во …