Дневен хороскоп за петок (13.07.2018): Почнете го денот со убави мисли и ослободете се од обврските за да имате слободен викенд!

Добри денови се пред нас ако веруваме во временските прогнози, па и со убави мисли започнете го овој петок. Бидете вредни и ако можете не оставајте ништо за следниот ден, така што исто така ќе биде саботното утро ќе ви започне убаво и опуштено …
Без особено важни аспекти, денешниот ден треба да биде стабилен и без проблеми, ако не ги предизвикате сами, предизвикани од нешто. Пробајте на предизвиците да одговорите со вашата мудрост, секогаш почекајте првиот налет на лутина да мине, а велат и дека утрото е попаметно од вечера.
Нека овој ден помине низ прекрасни планови за време на викендот или летото кое конечно дојде. Не заборавајте да бидете активни и дисциплинирани кога станува збор за здрав живот.
Пријатен ден за секого!

Овен
Ако немате доволно доверба во одредени соработници, направете што е неизбежно за да ги зачувате вашите бизнис интереси. Избегнувајте бизнис ривалство.
Вие сте во емотивен расчекор. Дилемата што се обидувате да ја решите повеќе зависи од волјата или влијанието.
Проблеми со варењето.

Бик
Планираните настани не одат во посакуваната насока, но вие добро се снаоѓате на патот различни околности на деловната сцена. Умеете да го наметнете сопственото размислување и да создавате подобри услови.
Партнер честопати ги менува своите одлуки и на ваков начин ја поттикнува вашата нервоза.Не ви се допаѓа кога некој ви ги кажува одлуките во последната минута.
Здрвјето ви е одлично.

Близнаци
Некој ќе ве внесе во непријатна ситуација и затоа одбегнувајте афективно однесување и побарајте добри совети од блиски соработници. Потрудете се да ги завршите вашите обврски.
Кога ќе се сретнете со саканото лице заборавете на темите кои ви се преголем товар. Емоционалната блискост делува исцелувачки.
Напнати сте.

Рак
Важно е да се разберете правилно со вашите блиски соработници и да ги поставите заедничките правила во деловниот аранжман. Секој треба да направи свој дел од работата во планираното време.
Понекогаш претерате во вашите коментари или барања што ги имате пред сакаото лице. Покажете повеќе нежност и искрена благодарност за сè
што добивате.
Хранете се поздраво.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 19.02.2019: Влегуваме во период на емоции, силни мечтаења, романтика и креативност, период во текот на кој над се добро ќе се чувствуваме, дружиме и простуваме некои работи од минатото

Веќе околу полноќ Сонцето влегло во знакот на Риби.Драги Риби среќен ви роденден! Влегуваме во …