Како да препознаете дали вашиот партнер имал секс!

Научниците откриваат дека нашето тело дава сигнали и кажува дали неодамна сме имале секс. Според нив најлесно можете да препознаете дали вашиот партнер имал секс во следните три случаи.

1.Треперење
Доколку вашиот партнер трепери по бурната помината вечер тогаш според нив тој сигурно имал секс. Тие тврдат дека по секс телото трепери и му е потребно време да се нормализира а тоа трае дури 24. часа.

2.Сјај на лицето
Тоа важи само за жените. За време на секс женското тело го преплавува бран од естроген со што се појавува сјај во очите и блескава кожа, усните набабруваат и поцрвенуваат. Па ако вашата девојка се изгуби за
кратко и се врати со овие симптоми подобро размислете каде била.

3. Малечкиот прст на десното стапало
Според научниците малото прсте на левата нога секогаш поцрвенува по до доживеан оргазам.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Наскоро ќе започнат постите: 5. занемарени извори на протеини кои ќе ви помогнат во секојдневието!

Дали знаевте дека вклучување на стотина грама наут во дневното мени го намалува нивото на …