Дневен хороскоп за четврток (12.07.2018):Неочекувани средби, можност „да прогледате“, тестирате – но започнува нов циклус!

Денес со Венера во тригон со Уран, очекувајте да налетаат љубовта, сочувството,грижи за најблиските, и за сите вас кои ништо не се случува долго време очекувајте неочекувано во областа на љубовта! Можно е запознавање со некој што може да ги разбуди заспаните страсти, и тоа во секунда! Или ако долго време не знаете што да очекувате од врската во која сте … можно е тоа одеднаш да прогледате,со голем чекор да тргнете напред или да запрете и се да прекинете…
Денес е млада Месечина во Рак со делумно помрачување на Сонцето! Она што
предизвикува нешто длабоко во нас, некои стари нерешени проблеми, дилеми,состојба на душата. Самопроверка, анализа, пречистување на душата, директен судир со потиснатотот во себе. Потоа започнува нов циклус.
Ви посакуваме секакво добро.

Овен
Ги проучувате сугестиите кои се релевантни за професионалниот договор.Се плашите дека вашите колеги кријат нешто од тебе, но постапуваш во согласност со принципите.
Оддалечете се од личност која си игра вашите чувства и која докажака дека не треба да и се верува.
Минлива напнатост.

Бик
Нудите одлични решенија, но некои колеги донесуваат нервоза и се контрадикторни па те успоруваат. Покажи разбирање и за ова. Изгледате вознемирено и луто на колегите.
Што се однесува до љубовта,некој си создал нереална слика.Овие денови, оваа слика може да се исклучи и ќе бидете пријатно изненадени.
Земајте витамини.

Близнаци
Ниту една од ситница не може да ви избега. Можете да направите одлично
согледување за моменталната состојба. Вие сте објективни иако вашите колеги изгледаат малку имагинарни.
Премногу сомнителни за вашиот партнер и создавате непотребна непријатност. Опуштете се и не создавајте теорија на заговор во главата.
Добро се чувствувате.

Рак
Одреден деловен состанок ќе има феноменален исход. Согласете се на понудента алтернатива бидејќи ќе се покаже како рентабилна.
Покажете му на партнерот повеќе разбирање и љубов. Размислете за тоа што им одговори и на двајцата а не само за себе. Поминете го овој викенд далеку од дома.
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 19.02.2019: Влегуваме во период на емоции, силни мечтаења, романтика и креативност, период во текот на кој над се добро ќе се чувствуваме, дружиме и простуваме некои работи од минатото

Веќе околу полноќ Сонцето влегло во знакот на Риби.Драги Риби среќен ви роденден! Влегуваме во …