Каде сте вие или вашиот партнер: Кој знак во Зодијакот е најдобар а кој најлош во сексот?

И’ додека некој може да се пофали со извонредна вештина во кревет, за другите овој аспект на животот не е посилна страна.
Топ листа на најдобрите знаци во сексот:

1. Терезија
Луѓето родени во овој знак едноставно сакаат да им угодуваат на другите. Многу се сексуални и во состојб на партнерите да им пружат најдобар секс кој го имале во животот.

2. Овен
Ова се луѓе кои сакаат да бидат ѕвезди и брилијантни во сè, па така и во сексот. Тие имаат фантастична сексуална кондиција и знаат што
треба да прават за партнерот да го преплави уживањето.

3. Бик
Сексуалната кондиција, имагинацијата и непредвидливоста се она што
ги красат луѓето од овој знак. Тие со задоволство го слушаат она што партнерот го сака и посакува, и тие работат напорно да го направат тоа што подобро.

4. Стрелец
Сексот и здрав љубовен живот се многу важни за овој лик, како и
самопочитта и самодовербата. Тие сакаат нивниот партнер да се чувствува исто така,пренесува порталот Your Tango.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Невиден натпревар со необичен резултат: Гостите играле со седум играчи и загубиле 20:0!

Последното коло од Seria C во Италија донела несекојдневен натпревар… Домашните победил со 20:0, а …