Дневен хороскоп за среда (11.07.2018):Сите ние имаме внатрешна сила која може во клучните моменти да биде посилна од сè и нè води на патот кон среќата!

Денешната среда ја дочекуваме без нови аспекти, Венера во Девица и понатаму го диктира расположението. Периодот во кој ние сме во моментов не е по волја на многу знаци, но можете да најдете среќа и радост во себе, да промените и да имате своја цел, иако на прв поглед нема да изгледа така. Запомнете дека сите ние имаме внатрешна сила која може во клучните моменти да биде посилна од сè и нè води на патот кон среќата.
После дождот, секогаш доаѓа сонцето, не заборавајте!

Овен
Инспирирани сте од креативни идеи и на соработници им предлагате корисно решение. Вие се грижите вашите идеи да се вклопат во заеднички критериуми и интереси.
Делувате расположено за новите емотивни предизвици а саканото лице со нескриено воодушевување го прифаќа вашиот поттик.
Добро се чувствувте.

Бик
Имате лошо претчувство за проценка на можностите за бизнис и нови настани.Состанокот или разговорот со едно лице станува неизбежно како причина за остар деловен контак.
Ако имате впечаток дека некои работи се случуваат надвор од вашето знаење или тоа дека саканото лице користи лажни изјговори, немојте да избрзувате. Почекајте да се смират негативните страсти.
Можна температура.

Близнаци
Потребна ви е линија на храброст во средбата со соработниците. Дозволете си одредена доза на надменост со намера да оставите позитивен впечаток на соработниците.
Искрено искажете ги своите чувства пред саканото лице. Потрудете се да ги усогласите заедничките желби и потреби, а денес е идеален ден заедно да правите некои домашни работи.
Земајте витамини.

Рак
Некој го критикува вашиот начин на работа и се обидува да ве претстави во негативна светлина пред соработниците. Анализирајте ги вашите соработници, внимателно, како и нивната реакција.
Избегнувајте еуфорично расположение во друштво на саканото лице. На таков начин поттикнувате ново сомневање за вашите намери.
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 19.02.2019: Влегуваме во период на емоции, силни мечтаења, романтика и креативност, период во текот на кој над се добро ќе се чувствуваме, дружиме и простуваме некои работи од минатото

Веќе околу полноќ Сонцето влегло во знакот на Риби.Драги Риби среќен ви роденден! Влегуваме во …