(ВИДЕО+ФОТО) Крај на сагата: И’ официјално – Кристиано Роналдо е фудбалер на Јувентус!

Долго се зборувало, но никој не можел со сигурност да тврди дека тоа и ќе се случи. Се’ до сега.
Официјално, најдобриот фудбалер на светот го напуштил Реал Мадрид после девет години и преминал во Јувентус.

„Кралскиот клуб“ не ја соопштил висината на трансферот, но медиуите шпекулираат дека „старата дама“ издвоила 105. милиони евра.
Исто така се наведува дека Роналдо во торинскиот клуб ќе заработува по 30. милиони евра годишно.

Штом ги мине прегледите, Кристиано Роналдо ќе стави потпис на четиригодишна верност на „старата дама“.
Роналдо за Реал во девет години постигнал 450. голови на 438. натпревари, освоил четири Лиги на шампионите, (три по ред, четири во пет сезони) а вкупно 16. трофеи.

Cristiano Ronaldo to Juventus 🇮🇹

A post shared by Knuckleb4ll (@knuckleb4ll) on

Со ова е ставена точка на сагата кој траеше со недели.
И, додека се’ се „крчкаше“ Кристино со семејството е на одмор во Грција…

❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

🇸 🇺 🇲 🇲 🇪 🇷 🇻 🇮 🇧 🇪 🇸 ☀️🌊❤️

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Македонските фудбалери се подготовуваат за мечот со Украина

По дебито на ЕП со селекцијата на Австрија и поразот од 3-1, Македонија веќе ги …