Дневен хороскоп за вторник (10.07.2018):Многу возбудливи моменти, во склад со летото!

Венера денес влегува во Девица … За разлика од периодот во кој престојуваше во Лав и можеше да се препушти да биде раскалашна, дива и по малку луда, во наредниот период се стишува, се повлекува, но и понатам се фокусира на своето сакано суштество, на кое мотри, над кого бдее и со кое сонува .. Додека е Венера во Девица, Сонцето е во Лав… Може и не мора да има реакција од страна на Венера на обидите Сонцето да и се довори. Секако, Венера патувајќи низ Девицата има многу возбудливи моменти, а летото е само по себе такво.
Пријатен ден на сите!

Овен
Вие сте во дилема помеѓу повеќе можности за бизнис. На крајот,ќе се покаже дека ниту еден од нив не ги исполнува вашите основни критериуми или интереси.
Нема потреба премногу да се истакнувате во непознато друштво. Занесот лесно може да измами. Своето внимание посветете го на блиско лице и заедничките теми.
Хронични тегоби.

Бик
Наместо аплауз или пофалба во име на заеднички успех, до вас ќе стигнат нејасни коментари и нечија критика. Не дозволувајте да ве испровоцираат нечии постапки или невистини. Сочувајте ја присебноста на духот пред соработниците.
Треба да имате повеќе разбирање за саканата личност. Има работи кои не може лесно да се објаснат и затоа бидете повеќе трпеливи.
Ќе ви годи прошетка.

Близнаци
Договор со едно лице укажува на можен неуспех или бизнис неуспех. Сепак, не можете да промените многу во ваша корист, освен тоа достоинствено прифатете го поразот како поучно искуство и нова можност.
Во средба со саканото лице делувате сомнително. Вие не сакате однапред да давете големи ветувања. Користете ги вашите омилени тактики.
Не сте во кондиција.

Рак
Нова непријатност или конфликт со едно лице ќе ве натераат работите д ги гледате со други очи. Важно е да не се занесувате со деловни теми кои претставуваат потенцијален ризик.
Забележувате дека вашите желби или пораки не допираат до вашиот партнер. Не ви се допаѓа некој да ве држи во сенка или во емоционална неизвесност.
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 19.02.2019: Влегуваме во период на емоции, силни мечтаења, романтика и креативност, период во текот на кој над се добро ќе се чувствуваме, дружиме и простуваме некои работи од минатото

Веќе околу полноќ Сонцето влегло во знакот на Риби.Драги Риби среќен ви роденден! Влегуваме во …