Дневен хороскоп за понеделник (09.07.2018):Денот носи конфузија и нервоза, но бидете трпеливи и уживајте во музика!

Нова недела е пред нас и она што ѕвездите го подготвиле за овој прв ден во неа, да речеме за почеток да бидете подготвени да бидете цел ден под некаква сила која нема да ви даде да одите напред, туку постојано ќе бидете под впечаток дека се движите во место и завршувате нешто на што не се наѕира крајот!
Ова води кон конфузија и нервоза, во крајна линија до целосна ментална состојба на колапс, повлекување и депресија. Уметниците во оваа приказни можат само да профитираат, бидејќи тие ќе останат неодредено време во светот на фантазија, збогатување со претходните дела.
Можни проблеми со сообраќајот, метеж, повеќечасовни чекања, особено ако одите надвор од земјата. Избегнувајте нервоза и слушајте патем прекрасна музика.

Ви посакуваме пријатен ден!

Овен
Некој има позитивно влијание врз вашиот начин на размислување или врз одлуките што ги донесувате. Кога имате луѓе на доверба до вас, сè е лесно да се реши и успешно завршува.
Најголемо задоволство или задоволство ви носи средба со блиска личност,која навистина може да ве израдува и да ви угоди. Уживајте во работите кои емотивно ве исполнуваат.
Добро се чувствувате.

Бик
Ви се нудат различни идеи за деловна соработка. Добар избор на деловните прашања произлегуваат од заеднички договори и консултации со сигурни соработници. Важно е во добар професионален начин да се исполнуваат различни очекувања.
Дајте му на вашето семејство или на саканото лице повеќе радост и повеќе од што било друго – добра забава. Со искрени намери,усреќете го саканото лице
Повеќе спијте.

Близнаци
Имате добро претчувство и со нетрпение чекате некој бизнис разговор со влијателна личност. Важно е парвилно да ги истакнете своите професионали способности, но не и да загрозите нечии интересите.
Поттикнете го духот на истражувањето и чувството за добар вкус во многу ситуации кои ве придружуваат во приватен живот.Ќе ви годи емотивн средба и некој омилена забава.
Не сте во кондиција.

Рак
Понекогаш треба да имате доволно професионална мудрост и да молчитена различни коментари на состанокот со соработниците. Важно е да ја сочувате самоконтролата пред лице кое има негативно влијание врз вашето расположение или однесување.
Вие реагирате премногу раздразливо во ситуации кои ве придружуваат приватно. Прекумерни емоции или нови барања дејствуваат иритирачки на саканата личност.
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 19.02.2019: Влегуваме во период на емоции, силни мечтаења, романтика и креативност, период во текот на кој над се добро ќе се чувствуваме, дружиме и простуваме некои работи од минатото

Веќе околу полноќ Сонцето влегло во знакот на Риби.Драги Риби среќен ви роденден! Влегуваме во …