Овие четири хороскопски знаци се најголеми прељубници!

Додека некои го прават тоа затоа што сакаат да бидат во центарот на вниманието, други имаат тенденција да ги обноват односите со своите поранешни партнери, иако се во брак, додека трети едноставно имаат силен сексуален нагон.

Скорпија
Луѓето родени во овој знак имаат силен сексуален нагон што може да доведе до ситуација на измама на партнер, особено ако нивниот однос не е доволно страстен.
Кога Шкорпија ќе види нешто што сака, без разлика дали тоа е врска со некој нов или нешто материјално, тој ќе стори сé за да го добие. Ова вклучува лажење и манипулација, доколку е потребно. Од друга страна, тие се познати како многу лојални на партнерот кога се навистина вљубени и ќе сторат сé за да направат се’ да биде во ред.
Но, многу се фокусирани на сексуалните односи, и тоа им е мерило колку е успешна врската.

Терезија
Кога има проблем во врска, Терезијата ќе стори сé за да го врати балансот и да ја реши ситуацијата. Но, тие не сакаат дебати (расправии) и ќе се обидат да ги избегнат по секоја цена. Понекогаш имаат тенденција да се прават дека не знаат што се случува, заради мир во куќата.
Иако луѓето што се родени во овој знак не се склони кон прељуба, тие ќе го направат тоа за да можат да се чувствуваат подобро или да се чувствуваат удобно или да ја полнат празнината настната во лош однос.
Тие, исто така, се склони да ги обноват врските со нивните поранешни партнери. Исто така, во друштво ќе испратат сигнали дека се расположени за флертувањето, а со тоа и шансите за измама на партнерот се многу поголеми.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 19.02.2019: Влегуваме во период на емоции, силни мечтаења, романтика и креативност, период во текот на кој над се добро ќе се чувствуваме, дружиме и простуваме некои работи од минатото

Веќе околу полноќ Сонцето влегло во знакот на Риби.Драги Риби среќен ви роденден! Влегуваме во …