Дневен хороскоп за недела (08.07.2018): Ќе имате потреба со некого, добро да се изнамуабетите, да споделите некои тајни или да слушнете туѓи!

Недела, уште еден мирен ден, Венера го напушта знакот Лава, Сонцето во тригон со Нептун, ден кој не ветува нешто премногу акција, ден одличен за релаксација, размислување, не-задолжителни, но долготрајни разговори.
Ќе имате потреба со некого, добро да се изнамуабетите, да споделите некои тајни или да слушнете туѓи, ќе биде добро за вас да дојде до малку хедонизмот, па ако имате можност честете се себе си и вашите најблиски добар, вкусен оброк дома или уште подобро во ресторан. Добро ќе ви дојде малку да излезете од дома, да излезете од реалноста, да се препуштите на некој друг свет и уживате во вашата имагинација.
Уживајте.

Овен
Понекогаш треба да се исклучи разумот, бидејќи има работи или настани кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Нека проговорат вашите чувства.
Мудро избегнувате одредена тема или ситуација која не е по ничија
волја. Не ги потценувајте способностите на вашиот партнер, бидејќи не е секогаш сè толку едноставно.
Проблеми со грлото.

Бик
Ќе имате релевантни докази, но еден од вашите соработници не се грижи
дека вистината ќе исплива на виделина. Затоа, не очекувајте премногу поддршка во вашата околина.
Премногу ве погодува нечие однесување или ненадејна. Обидете се да ја
зачувате присебноста на и да го потиснете вашето емоционално расположение.
Добро се чувствувате.

Близнаци
Вие сте повредени од нечие ригидно однесување или неправда во деловната соработка.Сепак, важно е работите да завршат на добар начин. Доволно сте умешни да ги надминете деловните недоразбирања.
Понекогаш треба да се исклучи разумот, бидејќи има работи или настани кои не можете да го објасните врз основа на логички правила. Нека проговорат вашите чувства
Проблеми со мускулите.

Рак
Делувате духовито и искрено така што освојувате симпатии на различни
страни. Важно ви е да оставите добар впечаток на вашите соработници.
Планирате некоја интересна или романтична забава за двајца. Опуштете се во блиското друштво и уживајте во вашиот интимен свет.
Внесувајте повеќе течности.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 19.02.2019: Влегуваме во период на емоции, силни мечтаења, романтика и креативност, период во текот на кој над се добро ќе се чувствуваме, дружиме и простуваме некои работи од минатото

Веќе околу полноќ Сонцето влегло во знакот на Риби.Драги Риби среќен ви роденден! Влегуваме во …