Дневен хороскоп за сабота (07.07.2018):Заборавете на проблемите, на било кое ниво, и посветете се на забава!

Се надеваме дека ќе уживате во викендот, каде и да сте, како и оние на кои се наоѓаат на море и уживаат во заслужениот одмор, и оние кои нема каде да одат никаде без чадор. Денот пред нас искористете да заборавите на сите оние стресните ситуации што ги имавте во претходниот период. Опуштете се, наполнете ги батериите со здрава енергија. Денес, Меркур се тргнува во својата ретроградна сенка, можно е попладне да се чувствувате малку повеќе збунети од инаку, да ве издадат некои уреди во моментот кога тоа не го чекувате … да се чувствувате ретроградно. Викендот не е време за решавање никакви проблеми, бизнис, љубов, … ако барате добра акција за денес и утре гледаме дека тоа се прошетки, спорт, добро време, ништо друго освен забава.
Ви посакуваме убав ден!

Овен
Ќе се покаже дека среќата е на ваша страна. Нема причина да се повлечете на трана. Вие сте важни како и секој друг.
Делувате задоволно и инспиративно. Ќе добиете емоционална поддршка од лицето кое има важно место во вашиот живот..
Одбегнувајте ладни пијалоци.

Бик
Се обидувате да го одредите вашето место во деловни кругови, но, исто така одржувате добри односи со проверен тим на соработници.
Не дозволувајте нечие однесување да ве испровоцира на погрешна емоционална реакција.
Болки во мускулите.

Близнаци
Трпеливо почекајте нова можност и избегнувајте одговарање на некоидвосмислени прашања кои ја зголемуваат конфузијата во деловните односи.
Пријатен ден за оние кои се слободни, бидејќи може да се случи интересно познанство.
Најдете начин да се опуштите.

Рак
Можеби нема да успеете во она што сте го наумиле, но важно е да извлечете одредена лекција од сегашната ситуација.
Постои личност која може да ве едуцира на посебен начин. Посветете и внимание со некои ведри теми кои и вам ќе ви се допаднат.
Пад на имунитетот.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 19.02.2019: Влегуваме во период на емоции, силни мечтаења, романтика и креативност, период во текот на кој над се добро ќе се чувствуваме, дружиме и простуваме некои работи од минатото

Веќе околу полноќ Сонцето влегло во знакот на Риби.Драги Риби среќен ви роденден! Влегуваме во …