Дневен хороскоп за сабота (30.06.2018):Напорен и тежок ден со непријатности, нервоза, критики, љубомора, завист, лутење…но само денес!

Стрелец
Подготвени сте на нови предизвици па за нив максимално ќе се подготвите. Се додека никој не ве спречува ќе чувствувате вистинска благосостојба. Бидете внимателни и не го зборувајте она што никој не ве прашува.
Денес сте многу убави, и на себе и на другите, и се чувствувате некако слободно. Партнерот ве обожува, додека слободните Стрелци денес ќе бидат на мета на набљудувачи. Покажете се во најдобро светло.
Одлично се чувствувате.

Јарец
Подготвени сте да одите во пресрет на нов деловен потфат. Старите контакти ќе се обидат да дојдат до вас. Сакате конечно да ја сфатите вистинската состојб на претходните напори.
Партнерот ви е верен, но по малку го губи трпението. Ќе морате да внесете малку живост во вашата врска. Не слушајте ниту едно лице родено во знакот на Терезија ако се обиде да ви даде совет, посебно љубовен.
Пробеми со дишните патишта.

Водолија
Денес е можна добивка па немојте пред време да се грижите бидејќи можете да донесете погрешен заклучок. Расправиите денес нема да ви донесат никаква корист. Имајте повеќе трпение.
На љубовен план преголем број премногу брзи мисли. Вашиот партнер очекува повеќе чувства. Слободните Водолии денес ќе бидат подготвени на акција,затоа мрднете од дома, дружете се, комуницирајте.
Здравјето е одлично.

Риби
Денеска сте подготвени на предизвици. Ситуацијата на деловен план, колку и да ве нервира претходната недела, а сте се бореле да се докажете, денеска ќе одлучите да свртите нов лист.
Сигурно чувствувате нов прилив на енергија која ве наведува на нова пресметка. Се двоумите за новата љуовна понуда, старата љубов ве испробува. Рибите кои се во врска денес ќе минат мирен ден.
Повеќе одморајте се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 18.06.2021: Ако добивате „лош сигнал“, важно е да се тргнете настрана и да почекате подобра можност…

Овен Љубов: Не дозволувајте нечие однесување да ве испровоцира на погрешна емоционална реакција. Бидете потрпеливи …