Дневен хороскоп за сабота (30.06.2018):Напорен и тежок ден со непријатности, нервоза, критики, љубомора, завист, лутење…но само денес!

На прагот на викендот денешната сабота ни го донесува Меркур во квадрат со Уран. Самиот квадрат навестува проблеми. Многу нервоза и непријатност, во воздухот, се јавуваат внатрешни немири кои ќе ви го обземат умот цел ден,па ќе бидете малку повеќе чувствителни од обично, ќе бидете чувствителни на коментари, критики, сугестии, ќе имате потреба до недоглед да дискутирате, како да сте во некој волшебен круг. И’ на крај, ништо од се…Бесцелни расправии кои ќе ве исцрпат.
Зголемено количество љубомора, завист, лутење, избрзани реакции. Непријатни разговори, непријатни средби со луѓе кои никако не сакате да ги гледате во вашиот живот. Се’ во еден ден, па обидете се некако да се справите со тоа. Веќе наредниот ден ситуацијата ќе биде подобра.

Среќно!

Овен
Се грижите за работата па ви е потребно да дискутирате со некого. Послушајте од секого по нешто, па направете нов план, па почнете да го спроведувате – веќе од утре.
Слободните Овни денес се посебно шармантни па ќе освојуваат повеќе лица одеднаш. Потрудете се да не кажете или да не ветувате премногу.
Се чувствувате исцрпено.

Бик
Денеска не донесувајте никакви одлуки, почекајте прво да ги слушнете новостите од колега од работа. Иако сте полни со енергија ви делува како некој нон стоп да ве блокира.
Сте одлучиле сами да ја побарате среќата. Зафатените Бикови денес ќе бидат многу внимателни и креативни, нивните партнери ќе уживаат во секој момент со нив.
Добро се чувствувате.

Близнаци
Цел ден ви е еден голем план. Заинтересирни сте за понуда но морате да почекате уште некое време. Бидете вредни, размислувјте за она што би можело да ги подобри вашите деловни успеси.
Ве привлекува енергијата од лице во вашата непосредна близина, но вас ве привлекува она што тоа лице го нуди. Подготвени сте на предизвик но и на нови игри.
Здравјето ви е одлично.

Рак
Подготвени сте на компромис и дипломатско решение. Меѓутоа, се’ оди премногу споро за вас. Денес сте полни со енергија и не дозволувајте било кој да ве „гуши“…Правете го тоа што најдобро го знаете.
Денеска партнерот ви е неверојтно привлечен. Ако сте слободни денес ќе освојувате, па што повеќе комуницирајте со лица од спротивниот пол. На некого сигурно ќе оставите добар впечаток.
Болки во зглобовите.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ЌЕ ВИ ГО РАЗУБАВИ ДЕНОТ – Непобедливото дуо направило УРНЕБЕС! Еве како татковците се грижат за своите ќерки и им прават фризури

Уживањето на татковците и ќерките е секогаш забавно со различни авантури … Има ли нешто …