(ВИДЕО) Се’ што ви треба за „убиствени“ стомачни мускули е перница!

Во потрага сте по вежби со кои ќе ги дефинирате стомачните мускули? За нив не морате во теретана туку можете да ги формирате со едноставни вежби кои се прават дома.
Тренерката на познатите Џенет Џенкинс, во кусо видео, кое го објавила на Инстаграм, покажала како ги изведува.
Се’ што ви треба е перница. Овие девет движења тежнеат на јадрото на мускулите. Џенет вели дека креативен начин е да уфрлите движења кои се прават при кревање тегови, додека ги изведувате овие вежби за стомачните мускули. Се препорачува секоја вежба да се изведува по 30. секунди во две до три повторувања.
Не само што ќе ги дефинирате стомачните мускули туку ќе добиете и сила и ќе ја превенирате болката во грбот.

Tag a friend & try this fun 9Exercise #Pillow #AbWorkout 30sec of each exercise & repeat 2-3x you can do it!😝💯💪2nd Round of our 30Day #SummerBody Bootcamp starts July23rd and all of the #healthyrecipes and full #workouts with instructions for All levels are in the club @hollywoodtrainerclub www.TheHollywoodTrainerClub.com Tag a friend & Join us! ❤️💪Yes you have to eat healthy to burn off the belly fat! 😊💯Burning the excess #bodyfat from your core helps decrease your risk of #heartdisease and working your core through #flexion #extension #lateralflexion and #rotation using various methods of training helps improve your overall functional health & decreases your risk of pain & injury. As #JosephPilates so wisely stated “You are as old as your spine”😊❤️#TheHollywoodTrainerClub #PillowWorkout #AbWorkout #WorkoutMotivation

A post shared by Jeanette Jenkins (@msjeanettejenkins) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

12. намирници кои треба да се јадат за појадок – ако сакате да ослабнете

Оброк кој е многу важен кога сакате да се храните здраво и да ослабнете е …