(ВИДЕО) Најшокантни кадри од земјотреси било кога снимени!

Сите се плашиме и од самата помисла на тресење на земјата, особено оние кои преживеале силни земјотреси.
Но, тие поместувања на почвата, тресења се страшни за секого…И, што е уште пострашно, во секој момент во некој дел од светот се случува некаков земјотрес…
Во видеото подолу ви донесуваме снимки од повеќе земјотреси во светот – погледнете што се случува кога земјата се тресе…

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, …