(ФОТО) Ова е девојката која го освои срцето на Гранит Џака!

Орелот на натпреварот помеѓу Швајцарија и Србија е една од топ темите во регионот последните неколку дена.
Двајца швајцарски репрезентативци, Гранит Џака и Џердан Шаќири, головите против Србија ги прославија со покажување на албанскиот симбол и така станаа најомразените луѓе меѓу фудблските навивачи на соседната земја.

XHAKA10 #hoppschwiiz🇨🇭 @granitxhaka ❤️


A post shared by LEONITA XHAKA ♡ (@__ll.gx__) on


Гранит Џака овие денови се нашол на Инстаграм профилите на бројни Албанци ширум светот, а со неговиот орел се пофалила и светски познатата пејачка Дуа Липа.
Но, Џака го обожува уште една секси „црнокоса“ од Косово, а станува збор зА неговАта сопруга со која е во брак последната година.

👒❤️


A post shared by LEONITA XHAKA ♡ (@__ll.gx__) on

Џака и Леонита, која е родена во Приштина, се зАпознАле во време додека тој играл за Борусија Менхенглдбах, кАде што таа работела. Леонита е и Инстаграм ѕвезда која јА следат 135. илјади луѓе а кога ќе ги видиме нејзините фотографии јасно ни е зошто.

🇲🇦

A post shared by LEONITA XHAKA ♡ (@__ll.gx__) on

Секси црнокосата на Инстаграм ги покажува своите квалитети, а не крие дека е до уши вљубена во својот сопруг. За Леонита често пишуваат и британските медиуми, бидејќи се придружила на ВАГС на Премиер лигата откако Џака преминал во Арсенал.

💕💗 @goddess_exclusive

A post shared by LEONITA XHAKA ♡ (@__ll.gx__) on

💙 @granitxhaka

A post shared by LEONITA XHAKA ♡ (@__ll.gx__) on

❤️🙏🏻

A post shared by LEONITA XHAKA ♡ (@__ll.gx__) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …