(ФОТО) Кралицата со својот последен потег покажала колку ја обожува Меган Маркл

Ова е навистина голема работа.
Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, посебно и „прираснала за срцето“ на кралицата Елизабета II. Овојпат тоа и го докажала со доверба, а станува збор за важен проект.
Станува збор за програмата Queen’s Young Leaders која кралицата ја покренала пред пет години а со која, во Бакингамската палата, ги угостува младите луѓе кои придонесуваат во својата заедница. Во оваа програма можат да уествуваат млади кои направиле вредни дела, како заштита на жените од насилство и слично.
Како што пренесува списанието „Космополитан“, кралицата до сега самата ја извршувала таа должност на дочекување на младите, меѓутоа, одлучила оваа година таа улог да ја препушти на принцот Хари и неговата сопруга Меган.

Со ова им дала голема почест, а освен улогата на домаќини, Хари од почетокот на годината е и службен надзорник на целата Queen’s Young Leaders.

loading...

И’ двајцата признале дека се многу возбудени поради новите должности и дека се оптимисти околу реализацијата на целата програма и нејзиниот развиток. Ова е, како што вели кралскиот пар, голема работа за младите луѓе, нивните погледи на свет и нивното натамошано делување, пишува „Ксополитан“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО Една од најскапите СВАДБИ во светот чинела 60. милиони долари: Луксузот го изненадил светот, но приказната немала среќен крај

Младенците биле наследничката Ваниша Митал и бизнисменот Амит Батија Има парови кои мислат дека е …