(ФОТО) Ева Лонгорија го родила Сантиаго Енрике Бастон

Популарната глумица, Ева Лонгориа родила син. Малечкиот Сантиаго Енрике Бастон светот го здогледал на 19. јуни во Лос Ангелес. Детето било тешко 3090 грама.
„Благодарни сме за овој благослов“ рекла Лонгориа за „HOLA! US“.
Ева со своите пријатели, за време на бременоста, на социјалнте мрежи ги делела секојдневните моменти. 43. годишната глумица изјавила дека „секој ден пешачи за да што побргу се породи“. Признала дека последните недели и биле најтешки и чувствувала непријатност.


На Ева и сопругот Хозе Бастон ова им е прво заедничко дете, додека тој од претходниот брак има три.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …