Дневен хороскоп за понеделник (11.06.2018):Почеток на нови предизвици на работа, но и на љубовно поле, некому му недостасува…

Овен и Јарец во тајна врска, Бикот себичен, Близнаците на пат кон успехот, на Ракот му пристигнуваат пари, Девицата е организирана, Терезијата рутински, Скорпијата пред предизвици, Стрелецот во изговори, Јарецот во нови идеи, Водолијата работно, на Рибите им недостасува спорт…

Овен
Имате доволно планети кои во вашиот знак се многу доминантни така што можете дополнително да се загреете на полето на кариерата, пријатели или личен развој.Пред вас е одличен ден кој ветува.
Можете да бидете склони кон тајни љубовни врски. Јарецот е идеален за таква врска. Не сакате некои детали да се откријат.
Можни се проблеми со забите.

Бик
Многу сте содржајни и сигурно нема да ви биде здодевно.Турбуленциите кои се очекуваат ви даваат посебен зачин на целината. Конкретно, ќе почувствувате поголемо подобрување во текот на денот доколку повеќе работите.
Можеби партнерот ќе увиди дека понекогаш сте свртени сами кон себе и дека сте малку себични. Не сте вие виновни поради моменталната ситуација на небото која е во ваша корист.
Сакате да се рекреирате.

Близнаци
Со голема желба сте го исчекувале новиот почеток и не се каете поради своите одлуки бидејќи се покажало дека сте на вистинскиот пат.На овој сегмент успехот ви е гарантиран.
Оние кои се слободни би требало денот да го искористат за конкретно запознавање бидејќи во суштина ќе бидете во поголеми собири на луѓе.За да кај вас влезе во потесен избор лицето би требало да биде доволно зрело.
Добро сте рсположени.

Рак
Отворено ви е полето на странство и тоа ќе биде пресудно за вашиот паричник. Очекувате поголем финансиски прилив. Овојпат нема да имате поголем блокада. Ова ќе биде еден спокоен ден.
По малку сте хедонист и тоа убаво го носите. Партнерот не сака претерувања. Морате да обрнете внимание на дребулиите.
Можно е да имате лоши соништа.

Лав
Како ќе се поставите така и ќе имате шанси да успеете. Едно машко лице тука е исклучително доминантно на вашето поле на успех и некој би можел да ја поттурне целата ситуација нанапред.
Некој од семејството ви е голема подршка која ќе ја прифатите без исклучок. Ќе земете се’ што ви дава животот. Ако случајно сте сами не очајувајте, ситуацијта се менува во ваша корист.
Внимание за хронично болните.

Девица
Не е на одмет добро да се информирате за новите работи бидејќи ако тоа не го направите на некој начин ќе бидете казнети. Ќе бидете доволно организирани, за некое време, кога станува збор за деловната страна.
На полето на љубовта не морате да се трудите во таа мерка, колку кога се во прашање финансиите. Лицето на кое мислите можно е само да ви пријде.
Можно е да имате повисок крвен притисок.

Терезија
Имате една стандардна рутина и не сакате да се откажувате од своите обврски на тоа ниво, Морате да бидете доследни на своите обврски на ниво на рутина бидејќи можеби малку сте задоцниле со рокот кој сте требале да го испочитувте.
Ќе бидете поттикнати за нов поглед на лицето на кое често мислите. Оние кои се во брак можно е дека ќе дојдат во искушение и ќе паднат во прегратка на лице со авантуристички дух.
Не се откажувајте од терапијата која моментално ја примате.

Скорпија
Дошле вашите пет минути кога мислите дека целиот свет се врти околу вас. Ќе имате доволно теми кои ќе ве окупираат да се подготвите за доста предизвици кои можете да ги очекувте во текот на денот во вашиот приватен бизнис.
Не морате да ја силувате ситуцијата во своја корист, кога сеуште не добивате конкретни позитивни аспекти на патот по кој сте тргнале.
Чувајте се од остри предети.

Стрелец
Ќе бидете доволно упатени што треба да направите па нем да се случи ништо непромислено. Доколку сте мислеле дека треба повторно да се ангажирате на истиот сегмент ккао и порано можеби не сте во право.
Често ќе имате изговор дек немате баш време. Бидете искрени и признајте дека лицето, кое е покрај вас ви е важно, бидејќи имате интересни идеи како да го минете слободното време.
Направете детален преглед.

Јарец
Не очајувајте на патот по кој сте тргнале. Вашите мисли кои понекогаш не можете да ги смирите водат во една конкретна работа која заслужува да се круниса со нови идеи.
Нагласеното поле на љубов ветува нови предизвици. Ако досега не сте се вљубиле она што можете да го доживеете во периодот кој е пред нас е нешто што можете да го памтите долго во животот.
Денес имате довоно енергија.

Водолија
Ситуацијата согледајте ја реално, па ако треба, посоветувјте се околу акциите кои ви се потребни за понатамошната работа. Самите сте поттикнати на работата на себе, веќе извесен период, па посветете се поинтензивно.
Се уште, доколку сте сами, активно не размислувате за евентуални промени и конкретизација на полето на љубовта.
Проверете ја работата на срцето.

Риби
Оние кои припаѓаат на последната декада, сеуште можат да имаат заштитена ситуација,кога станува збор за парите, кои секако ќе ги добиете. Сте имале доволно причини добро да се упатите за правецот во кој сте тргнале.
Со сегментот на емоциите најмногу ќе се бават родените во третата декада, додека другите повеќе ќе бидат материјално ориентирани.
Бавете се со повеќе спортски активности.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 23.03.2019:Ден на враќање во некои потиснати работи и чувства, присетување на дамнешни настани, ќе сакате да се ослободите од работи кои со сила сте ги потиснале…

Денес Месечината влегува во знакот на Скорпија. Ова ќе биде ден на враќање во некои …