Дневен хороскоп за среда (06.06.2018):Денес на удар се емоциите, осцилациите во расположението, па не се изложувајте премногу…

Пред нас е една многу динамична среда. Сонцето е во конкујкција со Меркур и нуди изобилство од можности за истапување со нови идеи што ќе наиде на одличен одзив кај вашите претпоствени, меѓутоа, истиот ден и Нептун е активен и се меша во коњукција на Сонце и Меркур правејќи аспекти. Тенденцијата му е да залаже, маскира, за да од шумата не ги гледате дрвјата, така да кажеме. Можно е ниту да не ги забележите примамливите понуди, едноставно денес ќе има толку многу понудено,како да има цел да ве збуни.
Денес на удар се емоциите, осцилациите во расположението, па советуваме да не се изложувте премногу, доколку е можно,на можните причинители на страдање.
Ви посакувме мирен ден.

Овен
Добро сте расположени и верувате дека постои некој обиколен начин ефикасно да го остварите она што другите не можат.Самодовербата која ја чувствувате може да делува позитивно и на вашата околина.
Нема потреба да испробувате нечие трпение или емотивна наклоност. Немојте да смислувате нови љубовни ребуси кои го оптоваруваат саканото лице.
Напнатост.

Бик
Премногу лично ја доживувате ситуацијата на деловна сцена и за тоа правите погрешан проценка. Повнимателно слушајте нечиј коментар. Важно е да извлечете позитивна поука за деловните односи.
Станувате сомничави додека го анализирате однесувањето на партнерот. Ви се чини дека блиско лице делува задоволно без добар повод. Заедничката иднина ја преувеличувате.
Лоша циркулација.

Близнаци
Ако сакате се’ да функционира на беспрекорен начин потребни ви се добра воља и одредени професионални манири кои претставуваат ваш заштитен знак.
Имате добро емотивно претчувство, а љубовната игра е најубава кога во неа учествуват двајца избрани. Денес играјте си!
Добро се чувствувате.

Рак
Некој во вас поттикнува креативна енергија и дополнителна мотивација за работата со која се занимавате. Вашата околина има позитивн улога во различни ситуации и ви се чини дека имате добро решение за сите тековни проблеми.
Не можете да одолеете пред новите емотивни предизвици. Делувате шармантно и привлечно за партнерот или умеете вешто да заведете лице кое ви се допаѓа.
Мала укоченост.

Лав
Со наоѓате во добра присхофизика форма. Немојте да оклевате пред разните деловни предизвици кои ви ги предлагаат соработниците. Доволно сте способни да ги надминете проселчните мерила и многу ефикасно да ги остварите своите цели.
Нема причина да се однесувате скромно во нечие друштво. Секогаш постои добар начин да се израдувате или да го усреќите саканото лице. Постапете како што чувствувате.
Здравјето е задоволувачко.

Девица
Внимателно анализирате некои деловни настани и донесувате разумни одлуки. Потребни ви се доверливи информации за да што појасно ги дефинирате своите долгорочни цели во деловната соработка.
Нема потреба да ги потиснувате своите чувства или намери. Партнерот добро знае на кој начин може да ве израдува или да ви угоди.
Добро се чувствувате

Терезија
Забележувате дека некои деловни случувања внесуваат лесно поместување во вашето окружување. Повеќето соработници реагираат на препознатливиот начин и вез видлива корист.
Саканото лице го анализира вашето однесување и пронаоѓа различни забелешки но вие немате доволно трпение да ги ислушате критиките.
Проблеми со дишните патишта.

Скорпија
Некој се обидува да ве наведе на своето решение, но вие сте доволно промислени и вешто одбегнувате деловна замка или средба која ве обврзува на дополнителни отстапки.
Мудро заобиколувате одредена тема или ситуација која не е по ничива воља. Немојте да ги потценувате способностите на партнерот бидејќи не е секогаш се така едноствно.
Несоница.

Стрелец
Располагате со убедливи докази, но некому од соработниците не му е важно да се дознае вистината. Зотоа, немојте да очекувате претерана поддршка во својата околина. Важно е правилно да ги заштитите своите деловни интереси.
Многу ве погодува нечие однесување или ненадејна одлука. Се трудите да го сочувате духот и да го потиснете своето емотивно нерасположение.
Добро се чувствувате.

Јарец
Ве погодува нечие ригидно однесување или неправда во деловната соработка. меѓутоа, важно е работите да се завршуваат на добар начин. Доволно сте умешни да ги надминете недоразбирањата и конфликтните ситуации.
Понекогаш треба да се исклучи разумот бидејќи има работи или настани кои не можете да ги објасните само на основа на логички правила. Нека проговорат вашите чувства.
Повеќе одете на прошетки.

Водолија
Важно ви е на соработниците да оставите добар впечаток. Со брилијантна интелигенција, покажете и на својата околина дека поседувате и други особини кои ја откриват вашата емотивна страна на личноста.
Палнирате некоја интересна или романтична забава за двјца. Опуштете се во биското друштво и уживајте во својот свет на интима.
Почнете со рекреација.

Риби
Делувате нетрпеливо, но засилената иницијатива од ваша страна не донесува позитивни резултати и нечија наклоност. Соработниците очекуваат да прифатите одредени отстапки во склад со заедничките цели и деловна ориентација.
Важно е да го направите она што го чувствувате бидејќи тоа ќе ви донесе големо олеснувње. Нема причини да изберете улога која не ви одговра.
Можна е повишена темпертура.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 23.03.2019:Ден на враќање во некои потиснати работи и чувства, присетување на дамнешни настани, ќе сакате да се ослободите од работи кои со сила сте ги потиснале…

Денес Месечината влегува во знакот на Скорпија. Ова ќе биде ден на враќање во некои …