(ВИДЕО) Толку се „слатки“: Синовите на Меси подготвени за СП!

Тијаго и Матео, наследниците на најголемата ѕвезда на аргентинскиот фудбал, Лео Меси, ќе бидат најжестоки навивачи на Гаучосите на претстојното Светско првенство во фудбал!
Меси на својот профил на социјлните мрежи објавил видео со кое ги воодушевил љубителите на фудбалот ширум светот. Имено, неговите наследници во дресови на Аргентина ја пеат познатата навивачка песна „Vamos, vamos, Argentina”.

Да потсетиме, Лео Меси со сопругата Антонела има три сина: Тијаго (6), Матео (3) и Чиро, кој се родил во март оваа година.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КОГА ПАРИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ТИ КУПАТ СРЕЌА: Атина Оназис – сопругот немилосрдно ја изневерувал, никогаш не ја преболела смртта на саканата личност, многу трагедии и го одбележале животот

Проклетството на семејството Оназис не ка одбегналоЖивотот на Атина Оназис, и покрај нејзиното потекло и …