Дневен хороскоп за четврток (31.05.2018):Ден на средување на односите – на сите полиња, но и релаксација и уживање

Овен
Доколку мислите ви одат кон личност од минатото време е да ја погазите гордоста и да ја побарате. Доколку некого сте повредиле време е и’ да се извините. Здравјето не е многу добро, откажете се од пороците.

Бик
Наместо да седите дома излезете и правете нешто корисно. Преостанатото време посветете го на домот и преуредете го, така и вие и вашето семејство ќе се чувствувате поубаво.

Близнаци
Некој ваш близок ќе биде во неволја, помогнете му. Партнерот ќе ве изненади позитивно, затоа возвратете му со голема посветеност и љубов. Здравјето не е многу добро.

Рак
Вашите пријатели ќе ви замерат затоа што поголемиот дел од денот го посветувате на партнерот. После работните обврски посветете го денот на пријателите и релаксирачко кафе. Можна е главоболка.

Лав
Сите заостанати обврски, завршете ги денес. Попладнето посветете го на партнерот, ви препорачуваме добар филм. Крајот од денот искористете го за вежбање или пешачење.

Девица
Проблемите кои ви предизвикувале главоболки време е да ги разрешите. Пријателите ве запоставуваат поради вашето негативно реасположение. Потребен ви е одмор, останете дома.

Терезија
Љубовта ви цвета, но работата ви стои. Време е за баланс помеѓу обврските и љубовниот живот. Посветете време и на домот, згответе нешто за себе и за семејството.

Скорпија
Негативната енергија исфрлете ја во теретана, не на вашите блиски. Потрудете се да бидете љубезни кон сите, не се знае кој утре ќе ви биде потребен. Партнерот ќе се почуствува убаво во ваше присуство.

Стрелец
Се’ ќе ви оди по планот, затоа насмевката нема да ја тргнете од вашето лице. Со вашата позитивна енергија ќе отворите многу врати за вашата иднина. Здравјето е добро, но не се преоптеретувајте со работи кои не се важни.

Јарец
После напорниот работен ден време е за прошетка во парк. Времето што досега сте го губеле за непотребни луѓе помина, затоа посветете се само на најблиските. Можни се болки во грбот и колената.

Водолија
Денот ќе ви биде толку исполнет што нема ни да го осетите. Наместо да се грижите за љубовните проблеми, погрижете се за себе и својот изглед. Ноќта поминете ја дома покрај своето семејство.

Риби
Нема се’ да според планот, но не дозволувајте тоа да ви го расипе расположението. Организирајте мала прошетка со пријателите во блискиот парк, ќе ви годи. Здравјето е добро.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Никој не може да им конкурира: Ова се трите најинтелигентни знаци во хороскоп

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …