(ФОТО) Ексклузивно интервју со Матс Виландер:Легендата открива кој може да го победи Надал и да го освои Ролан Гарос?

Од недела навечер на Еуроспорт стартуваат емисиите „Гем Сет Матс“, традиционалните осврти на дневните случувања на вториот Грен слем во сезоната – „Отворено првенство во тенис на Франција“ или попознат како Ролан Гарос.

Во пресрет на стартот на Ролан Грос донесуваме ексклузивно интервју со Матс Виландер тениската легенда која е  присутна на сите четири Грен слен турнири кои ги пренесува Еуроспорт.

loading...

 Кој би можел годинава да го победи Рафа по Ваше мислење?
-Александар Зверев би можел да го победи, но Доминик Тим сметам дека дефинитивно може да го порази. Некои играчи како Марин Чилиќ и Хуан Мартин Дел Потро исто така имаат шанса. Постојат околу 6-7 играчи кои се сериозна закана за Надал, но како и да е не би ги фаворизирал толку многу.
Кој е најголем предивик за Надал?
-Дефинитивно Александар Зверев, човекот станува се’ подобар и подобар и се приближува на нивото на Надал. Користи добри тактики.

Продолжува на следната страна…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто некои луѓе нè НЕРВИРААТ БЕЗ БИЛО КАКОВ ПОВОД? Психолозите даваат објаснување!

Одговорот на ова прашање всушност лежи во нас самите Речиси секој знае некои луѓе кои …