(ФОТО) Секси Албанка и Вил Смит ќе ја пеат химната на Светското првенство во фудбал

Албанката Иштрефи е звезда во раст чиј денс хит „Bonbon“ имал голем успех во Европа во 2016. година, а соработувала и со раперот Френч Монтана

Оваа година службената химна на Светското првенство во фудбал, кое ќе започне од 14. јуни во Русија, ќе ја изведат глумецот и музичар Вил Смит (49), латиноамериканскиот пејач и кантавтор Ники Џем (37) и албанската пејачка од Косово, Ера Иштрефи (23).

Tb bcuz why tf not

A post shared by Era Istrefi (@strefie) on

Тоа за америкнскито портал Vibe го потврдил и продуцентот ДЏ Нелсон, кој додал дека Смит и Ники Џем пред неколку дена биле во Будимпешта каде го завршиле снимњето. Песната во јвност ќе се пушти на 25. мај.

Инаку, Смит во доцните 980. и 90. тти години покрај глумата бил и успешен поп рапер,прво во соработка со ДЏ Џеси Џеф, а подоцна самостојно.
На UK Top five се нашле дури девет негови песни, вклучувјќи ги ‘Boom! Shake the Room’ и ‘Men in Black’. Последниот албум ‘Lost and Found’ (нешто познато ми звучи) Смит го снимил во 2005. година, а минатата година повторно во соработка со Џези Џеф ја снимил и песната ‘Get Lit’.
Ники Џем е познат по хитовите „El Amante“ и „El Perdón“, а и двете песни на Јутјуб се преслушани повеќе од милијарда пати.
Иштрефи е ѕвезда во раст чиј денс хит „Bonbon“ имал голем успех во Европа во 2016. година, а соработувала и со раперот Френч Монтана.
На првенството во 2014. година Џенифер Лопез и Питбул ја извеле „’We Are One“ (Ола ола), а четири години претходно, 2010., хит на светското фудбалско првенство била „Вака вака“ на Шакира.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 25.09.2018:Вие не сакате да бидете со некој кој не може да зборува убаво или да нема харизма, затоа почесто излегувајте…

Овенот ги исплаќа долговите, Бикот планира, Близнакот вљубен, Ракот го привлекуваат Скорпија и Јарец, Лавот …