(ВИДЕО) Баба и запеала на внуката: Реакцијата на бебето станало хит на интернет!

Малечко девојче се обидува да пее со баба и и’ нејзиниот труд е толку сладок, бидејќи не престанува да го имитира тоа што го слуша…
Малечките бебиња се како сунѓери. Имаат толку многу да научат од овој голем свет, а од моментот кога првпат ќе вдишат воздух, тие впиваат се’ околу себе, секој поглед, звук, вкус, мирис и допир.
Поради тоа што се нови на овој свет тие немаат поим што прават. Се’ што ќе направат е првпат. Се’ е свежо и прекрасно и се’ е можност за ново сеќавање. Кога оваа баба ја зема внуката ја опсипува со љубов и внимание, тоа не е само важно за растот туку и за учењето и добро ги насмејува и’ бабата и мајката.
Со бебе во рацете, баба седи и ја пее песната „I’m in the Mood for love” од 1935. година од Луис Армстронг и бебето веднаш го фиксира својот поглед на бабата. Нејзиниот глас е топол и совршен на бебето да му биде убаво и пријатно. Како бабата подолго пее така и се придружува и бебето. Се обидува да пее со баба и и’ нејзиниот труд е толку сладок бидејќи не престанува да го имитира тоа што го слуша.
Мајката ја држи камерата и не може да престане да се смее. Дури и бабата во еден момент мора да направи пауза за да земе здив од толку смеење.
Ова е така драгоцен момент помеѓу три генерации.
Погледнете го овој сладок дует:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Обожавател на Меси извршил самоубиство после поразот на Аргентина од Хрватска

Дину Алекс, голем навивач на Меси од Индија, извршил самоубиство откако го одгледал поразот на …