(ВИДЕО) Потсетување – Тоше Проески: И кога ќе ме прашаат зошто го правам – зборови кои ќе ве трогнат!

„Ја претставувам Македонија онака како што знам, и се надевам дека тоа го правам добро!“
Само неколку реченици се, а не може да не ве трогнат. Не затоа што ние на Тоше му значевме колку и тој нас…
Туку и затоа што во еден момент неизбежно ќе ве потсетат на тоа каква неверојатно трагична судбина има Македонија: Да ги губи тие што ангелски ја претставуваат, а не се сигурни поради својата скромност достојно да ја претставуваат.
Ангелите си заминуваат а оваа земја добива други што ја срамат…

Тоше Проески – Го правам ова за вас

„И кога ќе ме прашаат зошто го правам ова ?Ехх заради овие концерти живеам и работам …. заради вас !“ Секогаш кога ќе ја слушнам оваа реченица заборавам на се, една реченица може да ви ја смени перцепцијата тоа само прав господин го умее ..

Gepostet von Господинот am Dienstag, 22. Mai 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Невиден натпревар со необичен резултат: Гостите играле со седум играчи и загубиле 20:0!

Последното коло од Seria C во Италија донела несекојдневен натпревар… Домашните победил со 20:0, а …