(Ексклузивни фотографии) За нецела година Дојран уништен: Погледнете како денес изгледа најјужниот македонски туристички град!

Јад и беда! Тоа може да се каже за најјужниот македонски туристички град кој последниве години „се врати од мртвите“ и се фалеше со зголемените посети.
Од фотките кои ги направивме денес може да се види дека Градската плажа е запуштена, во секоја смисла.Ниту тревниците, ниту поплочените патеки, ниту „засолништата“ од сонце…ама баш ништо не е како што треба.
Дождот само помогнал да се откријат сите негативни ефекти од запуштеноста и немарот на локалната власт.
Ни претстои уште еден продолжен викенд а според виденото Дојран и овој ќе го пропушти и на бројните туристи ќе им го трасира патот кон Грција…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …