(ФОТО) Први снимки од Меган и принцот Хари по венчавката

Војводата и војвотката од Сасекс, титулите кои кралицата Елизабета Втора им ги подари на принцот Хари и Меган Маркле, по официјалниот дел, ручекот во организација на кралицата, се упатиле и на специјалната вечера на која присуствувале само 200. избрани лица.

Меган била облечена во фустан на Стела Мекартни.
Вечерата ја организирал принцот Чарлс а Меган и Хари на неа се одвезле со најнов модел на „Јагуар“, на електричен погон, во производство на хрватската компанија „Римац“.

Автомобилот е уникатен и еден од најскапите во светот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Глумецот од сериите „НЦИС“ и „Бул“ ослабнал 20. килограми без „теретана“ – Открил и како!

Актерот Мајкл Ведерли, sвездата на сериите „Бул“ и „НЦИС“, неодамна призна дека се здебелил. За …