(ФОТО) Измешајте ги овие состојки и ќе добиете напиток кој салото на стомакот го претвора во „плочки“!

Познатиот блогер Питер Карвел својот рецепт за „волшебниот напиток“ го објавил на Јутјуб, а до денес снимката забележала 3. милиони прегледи.
Многу корисници тврдат дека конечно со него се ослободиле од одвишните килограми.
Еве што се’ ви треба за овој сок кој го топи вишокот и кој конечно ќе ви донесе стомачни мускули:
1 цвекло
3 моркови
5 стапчиња целер
1 шака свеж спанаќ
1 јаболка
1 краставица
1 шака ротквички
1 корен ѓумбир (помал)
1 лимон
Подготовка: се’ што треба да направите е се’ да ставите во блендер и тоа е тоа. Од наведеното количество би требало да добиете околу 500. мл сок, а Питер советува да го пиете наутро на празен стомак.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 21.09.2018:Новата енергија донесува шанси за промени на работата, ненадејни нови понуди на кои ќе се израдувате…

Пред нас е интересен ден, Сонцето и Меркур прават егзактна коњукција, а псоле тоа и …