(ВИДЕО+ФОТО) Илузионист ја шокирал Америка:Од зашиена уста извадил жива жаба!

Блејн рекол дека ќе изведе едноставен трик, а потоа прво со игла и конец си ја зашил устата. Потоа од устата извадил врв на карта која ја избрала Пријанка Чопра, а потоа и жива жаба!
Еден од најпознатите светски илузионисти Дејвид Блејн,е познат по своите луди трикови, но она што го извел во шоуто на Џими Фелон досега веројато никој не го видел на малите екрани.
Блејн гостувал заедно со Пријанка Шопра и рекол дека ќе изведе едноставен трик. Потоа земал игра и конец и си ја сошил устата. Додека на Блејн му течела крв, Пријанка рекл дека изгледа како с*** од „Игри на престолите“. Блејн со сошиена уста и рекол на Шопра да избере една карта и да ја покаже на публиката. Го искинал врвот на таа карта и му го дал на Џими, а целиот шпил го фрлил во воздух. Но, потоа со ножици исекол дел од сошиената уста и од неа го извадил врвот од картата.


Но, тоа не било крај на трикот. Блејн побарал чаша вода да ја измие крвавата уста а потоа одеднаш од устата во чашат паднала жива жаба. Фалон на тоа паднал на подот, а публиката испуштила гадливи звуци, а членовите на домашниот бенд,The Roots ,почнале да бегаат од бината. Блејн, тогаш, верувале или не ја голтнал жабата. Овој настап е уште еден од оние за кои долго ќе се говори!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тони Цетински бил на трансплантација на коса, СЕ’ објавил на Инстаграм

ТОНИ Цетински објави на Инстаграм дека решил да направи трансплантација на коса. „Одамна имам желба …