(ВИДЕО+ФОТО) После 35. години АББА снимила две нови песни – а отвораат и музеј!

Членовите на славната шведска група Аба (АББА) денес соопштиле дека снимиле нов материјал,првпат после 35. години.
Тие снимиле две нови песни, од кои една се вика „Сеуште верувам во тебе“ (“I Still Have Faith in You“).

❤️ #abbaofficial #abba


A post shared by @ abbaofficial on


What's your favourite ABBA single sleeve? #abba #abbaofficial

A post shared by @ abbaofficial on

Тоа преку официјалниот профил на Инстаграм го соопштиле членовите на славната четворка – Бени Андерсон,Бјорн Улвеус, Ани-Фрид Лингстад и Агнета Фалтског.

What ABBA song makes YOU happy? 💞

A post shared by @ abbaofficial on

Аба во седумдесеттите години на минатиот век имала големи хитови како што се „Ватерло“, „Денсинг квин“ и други пред да се разидат во 1982. година.

Happy Friday! 😍

A post shared by @ abbaofficial on

Членовите на бендот навеле дека повторно влегле во студио и се собрале за да ја планираат виртуелната турнеја и дигиталните аватари, како и дека тоа било исклучително радосно искуство.

За неколку дена, во мај, во Стокхолм, Шведска, ќе биде отворен нивниот „АББА“ музеј…

 

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Омикрон сој: Повисока инфективност – помалку тешки случаи

Голем број мутации во новиот вид на корона вирусот „омикрон“ може да доведат до потешка …