(ВИДЕО+ФОТО) Фотка од 3. милиони лајкови за еден час: The Rock добил ќерка

DWAYNE THE ROCK JOHNSON и неговата девојка добиле ќеркичка кој ја нарекле Тиана Гиа.
„Благословен сум и горд што можам да објавам дека на свет пристигна уште едно јако девојче. Тиана Гиа Џонсон пристигна на овој свет како сила на природата, а мама Лорен ја донесе на свет како рок рок ѕвезда. Цел живот ме воспитуваа и окружуваа силни жени, но откако учествував во породувањето на малечката Тиа тешко можам да го објаснам новото ниво на љубов, почитување и восхитување кое го чувствувам кон Лорен и сите останати мајки и жени“, напишал The Rock.

Skin to skin. Our mana. Blessed and proud to bring another strong girl into this world. Tiana Gia Johnson came into this world like a force of nature and Mama @laurenhashianofficial labored and delivered like a true rockstar. I was raised and surrounded by strong, loving women all my life, but after participating in baby Tia’s delivery, it’s hard to express the new level of love, respect and admiration I have for @laurenhashianofficial and all mamas and women out there. Word to the wise gentlemen, it’s critical to be by your lady’s head when she’s delivering, being as supportive as you can.. holding hands, holding legs, whatever you can do. But, if you really want to understand the single most powerful and primal moment life will ever offer – watch your child being born. Its a life changer and the respect and admiration you have for a woman, will forever be boundless. And to my third and youngest daughter, Tiana Gia – like I did when your two older sisters Simone Alexandra and Jasmine Lia were born, you have my word, I’ll love, protect, guide and make ya laugh for the rest of my life. Your crazy dad has many responsibilities and wears many hats in this big ol’ world, but being your dad will always be the one I’m most proud to wear. Oh and one more thing.. you’re gonna love rollin’ in daddy’s pick up truck. #TianaGiaJohnson🌺 #3rdDaughter #BlessesAndGratefulMan #ImInTROUBLE


A post shared by therock (@therock) on


Фотографијата од родилиштето на која снагаторот ја држи новородената ќеркичка ја лајкнале повеќе од три милиони луѓе за само еден час од објавувањето.
Тој и девојката Лорен веќе ја имаат ќеркичката Јасмин Ли која има две години.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација …