Погледнете ја програмата на Јавна Соба за оваа седмица

Оваа седмица во Јавна Соба

24.04. // 20:00 – Книжевни Магнитуди
Сите обични и необични читатели – влезете во рингот!facebook event link

24.04. // 19:00 – Rosica Mrsic Runway Show
Дизајнерката Росица Мршиќ уште еднаш нè предизвикува на модно доживување
каде ќе ја претстави својата најнова сезонска модна колекција, CELIA.25 – 26.04. // 21:00 – World Life Experience
На 25 април во среда од 21 часот ќе бидат проектирани кратки филмови преку кои овие 11 млади ќе ја прикажат современата филмска уметност на своите земји, додека за четврток 26 април ќе се случува разиграната ноќ во која ќе се забавуваме низ ритамот на звуците од world music сцената
што ги идентификува нивните земји на потекло.


facebook event link


27.04. // 22:00 – Македонски шлагери
Петок се ближи… Собери го цело друштво и дојдете на ретро журка!


facebook event link
За резервации на барска маса јави ни се на 078 250 554.

28.04. // 19:00 – Чиста Хероина
Претстава која мора да ја погледнеш!
Не пропуштај го второто издание на претставата „Чиста Хероина” оваа сабота.


facebook event link
Билетите за претставата може да ги набавите во бар от.

29.04. // 12:00 – Dino-day with Jumping Clay
Забава, сонце и диносауруси!


Пријавете ги вашите дечиња со пополнување на онлајн апликација или јавете се на 078 250 554.

***
Во наредниот период …

30.04. // 19:00 – Отворен час со Ѓорче Ставрески
Седмиот Отворен час е со филмскиот режисер Ѓорче Ставрески, режисерот на
„Исцелител”.


facebook event link

06.05. // 17:00 – Вечерно училиште со Зелена Алтернатива
Обука за подготовка на екстракти од канабис за лична употреба.


Регистрација за настанот на contact@publicroom.org.

08.05. // 18:00 – Coffee with an expert
Дигитална трансформација за мали и средни бизниси со Снежана Живчевска – Сталперс.


facebook event link
Пријави го твоето присуство на angela@publicroom.org.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што ја одредува СУДБИНАТА на човекот? Десет цитати од познат психолог кои можат да дадат одговор

Познат психолог открива што е тоа што, според него, ја одредува судбината на речиси секој …