„Уфрлете ја диетата“ во петта брзина: Едноставен напиток од само три состојки

Овој напиток уфрлете го во вашиот план на исхрана, посебно ако сте на диета. Резултатите бргу ќе ве воодушеват.
Овој напиток има и ефект на детоксикација така што на својот организам ќе му помогнете и да се ослободи од токсините и да ја забрза својата работа.
Потребно е:
300 мл вода
исцеден сок од 1/2 лимон
1 лажичка корен од ѓумбир
Подготовка: исцедениот лимон и ситно сечканиот ѓумбир додајте ги во чаша млака вода. Напитокот оставете го да стои неколку минути, а потоа испијте го.
Најдобро е овој напиток да го конзумирате наутро, половина час пред појадок и на празен желудник.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Снимка која најдобро покажува како се ризикува животот поради убава фотографија!

„Внимание, внимание! Лајкувајте и споделувајте го ова видео за да што повеќе луѓе разберат колку …