(ФОТО) Нашето убаво зелено Тафталиџе:Зеленило што мириса!

Познати глетки во секоја населба – преполни метални контејнери со ѓубре, чиниш не се собирало со денови, а тоа е се’ од еден ден…
Деан Павлов на Фејсбук поставил неколку фотографии од прекрасната и зелена населба Тафталиџе..И, секако тоа не останало без коментар, погледнете…
– Е, ова го донесоа милион згради на мал простор, но сепк мислам дек пред секој зграда треба да иам контејнер, па новите доселеници да осетат по носот како е да се живее во Зелено Тафталиџе!

– Барем Тафталиџе 1 и 2 во зградите имаа простории специјално наменети за оставање на ѓубре и тоа од секој спрат низ широка цевка да се фрлаат кеси и вреќи директно во контејнерот најдоло. Но, откако дојде слободата и демократијата, тие простории ги претворија во разноразни дуќанчиња, видеотеки, работилници и што уште не.
ДА СЕ ВРАТИ ФУНКЦИОНАЛНОСТА НА ТИЕ ПРОСТОРИИ СПОРЕД ПРВОБИТНАТА; ПРОЕКТНА НАМЕНА !!!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …