(Рецепт) Славен руски научник го открил најмоќниот природен лек: 4 лажици дневно и болестите, особено ракот, исчезнуваат!

Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот организам само се повлекува…
Рецептот на рускиот научник, професор Христ Мермерски, многумина го претставуват како револуционерен лек, со кој наводно илјадници луѓе се излекувани од рак.
„Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот организам само се повлекува“ рекол во своите предавања професор Мермерски.
Наводно, тајната е во тоа што оваа смеса ги чисти крвните садови, го лекува срцето, обновува имунитетот, ги чисти црниот дроб и бубрезите. Исто така ја подобрува работата на мозокот и памтењето, чува од инфаркт и доведува до излечување на оние кои доживеале инфаркт или мозочен удар. Многумина говорат и дека станува збор за најдоброто средство против сите видови рак!
Состојки:
15 свежи здрави лимони
12 главички свеж лук
1 кг домашен мед
400 г изртено жиро (млада зелена пченица)
400 г свежи ореви
Подготовка на изртена пченица: 400 г пченица ставете во провриен стаклен сад. Налијте со вода да отстои, најдобро преку ноќ. После 10 – 12 часови, изцедете ја водата преку чиста газа и убаво измијте ги зрната, па повторно исцедете преку газа.
Во сад ствете ја исцедената пченица, нека отстои 24. часа. После тоа, ќе добиете пченица со никулци, со должина од 1 – 2 милиметри.
Подготовка на лекот: заедно сомелете ги изртената пченица, ореви и исчистениот лук. Пет лимони (убаво измиени) сомелете со кора, па се’ заедно измешајте. Од останатите 10. земете го само сокот и измешајте со останатата смеса, додека смесата не стане хомогена.
Додајте мед и подолго мешајте со дрвена лажица. Смесата префрлете ја во стаклен сад, нека стои 3 дена па почнете со конзумирање.
Примена: оваа храна се зема 30 минути пред појадок, пред ручек, пред вечера и пред спиење. Ако ја користите за лекување на рак, земајте 1 – 2 лажици на секои два часа.
Професор Мермерски вели дека рецептот гарантира здравје и долг живот, како и излекување од рак, зачувување на свежината на телото, младост и енергија.
„Овој лек ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни супстанци, протеини, јаглени хидрати и растителни масти. Поради тоа и ја подобрува работата на сите внатрешни органи и жлезди, кои телото го одржуваат здраво, а доведува и до потполно излекување на ракот“ истакнал докторот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Осум најдобри чаеви за детоксикација кои помагаат во чистење на организмот од токсини

ДЕТОКСИФИКАЦИЈАТА на организмот може да се спроведе на различни начини. Тоа е природен процес на …