(ФОТО) Нејзина одлука: Ова е единствената причина поради која Меланија, после сите афери, останува со Доналд Трамп!

Првата дама на Америка смета дека разводот од Трамп би направил преголем стрес на нејзиниот син Барон. На момчето минатата година му била доста стресна и не сакала да му донесува нови шокови.
После сите љубовни афери на Доналд Трамп за кои се пишува последните недели, Меланија Трамп не размислува на развод а извори блиски до првата дама на Америка за „Hollywood life“ велат дека има добра причина зошто Меланија не сака да се разведе.
Помеѓу ѕидовите на Белата куќа Меланија не криела колку е лута и бесна поради аферите на Трамп, но поради добробитта на семејството и пред се’ нивниот 11. годишен син Барон одлучила и понатаму да остане во брак со Доналд Трамп.
„Сите кои мислат дека Меланија на судот наскоро ќе му достави документи за развод се лажат. Тоа нема да се случи. Се лажат и’ сите кои мислат дека нејзиното останување во брак е знак на слабост. Напротив, се случува токму спротивното. Меланија потполно е фокусирана на синот Барон
и неговата добробит е нејзина единствена задача. Таа верува дека стабилното семејно окружување, колку е тоа можно во овие околности, е најдобро за нејзиниот син.
„Последната година беше тешка за Барон бидејќи се нашол под будното око на јавноста, што е стресно за секое дете“ вели извор близок до првата дама.
Како што вели изворот, со развод Меланија би привлекла уште поголемо внимание и дека таквиот потег би му наштетил на Барон како и на неговото растење. Знае дека разводот би му донел нов стрес на нејзиниот син, а неговат среќа и е најважна и поради тоа и понатаму ќе остане во брак со
Доналд Трамп.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го …