Серијата „Господар на прстените“ ќе биде наскапа во историјата

Наскоро почнува снимњето на серијата по мотивите на делото на Џ.Р.Р. Толкин, авторот на „Господар на прстените“ а на неа ќе бидат вложени огромни пари. За снимање на ова остварување ќе биде потрошено дури милијарда долари.
Оваа серија ќе биде најскапа во историјата и ќе ја надмине серијата „Круна“ која чинела 100. милиони долари.
Новата серија на „Амазон“ и „Ворнер“ ќе се бави со случувањата кои претходат на првиот филм од триогијата „Господар на прстените“, „Дружина на прстените“, пишува newshub.
Ќе бидат снимени вкупно пет сезони, а сценариото ќе биде потполно оригинално. Дејствието се потпира на дејствието од остврувањата „Господар на прстените“ и „Хобит“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) НИШТО НЕ РЕШИЛ: Принцот Хари се вратил во Калифорнија и тоа еден ден пред 95. роденден на кралицата!

Иако се шпекулираше дека Хари ќе го продолжи престојот во татковината и ќе го прослави …