(ВИДЕО) Не било случајно:Реал покажа дека Роналдо и’ порано постигнувал голови како оној со Јувентус!

Сеуште се говори за голот што Кристиано Роналдо му го даде на Буфон во дуелот со Јувентус…

Славниот фудбалер, Кристиано Роналдо пред само неколку дена ја воодушеви целата планета со спектакуларниот гол со ножички против Јувентус.
Многумина мислеа дека овој потег е само склоп на случајност и моментна инспирација.
Сепак, неговиот клуб, Реал Мадрид реши со една снимка да ги разувери скептиците ширум светот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Андреа се надева дека ќе ја претставува нашата земја на Евровизија со Circles

Circles се вика песната на Андреа која влезе во најтесниот круг од 6. песни за …